Halaskargazi Mh. Rumeli Cd. No: 25-27 D:6 Nişantaşı, Şişli - İstanbul
+90 212 863 37 65
info@nicederm.com.tr

Kleopatra Gençlik İksiri

“Kleopatra ve iksir kelimeleri size ne ifade ediyor?” sorusuna birçok kişi güzellik, gençlik, tılsım, sihirli bir dokunuş şeklinde cevap verdi. Bu iksir hakkında bilgi vermeden önce gelin sizi Keopatra ile tanıştırayım, geçmişten gelen bu güçlü kadınla. Hatta kendisi anlatsın siz dinleyin:

“Ben Kleopatra, güzelliğime ve aklıma hayran olan yüzlerce erkek arasından iki güçlü generalle; Julius Sezar ve Mark Antony ile tutkulu bir aşk yaşadım. Mısır kraliçesiyim ama sanılanın aksine saf kan Mısırlı değilim ancak bu gerçek bu topraklara olan tutkuma bir nebze de olsa gölge düşürmedi. 20 yıldan fazla hüküm sürdüm, Roma’dan topraklarımı korumaya çalıştım, ekonomiyi güçlendirdim. Hep cesur adımlar attım. Baştan çıkarıcı zekâm ve güzelliğim dillere destan oldu. William Shakespeare, George Bernard Shaw ve Jules Massenet ile hikâyem ölümsüzleşti. Sezar ile tanışmak için kendimi kilime sardırdım ve huzuruna çıktım. Ben, güzellik timsali Kleopatra olarak Sezar’ı gerçekten istediğim gibi etkileyebilmiştim. Sezar’ım bana olan aşkından ordum karşısındaki gemilerini bile yaktırmıştı ama ne yazık ki çıkan yangın İskenderiye’deki “insanlığın hafızası” olarak bilinen kütüphanenin bir kısmını da alıp götürmüştü. Artık Mısır’ın yönetimi sadece bendeydi.  Sezar’dan Caesarion adında bir oğlum dünyaya geldi… Roma’nın varisi… Oğlumla Roma’ya gittim, saç tarzım, takılarım kadınlar arasında moda oldu, Kleopatra tarzı o zamandan şekillenmeye başlamıştı. Ama Sezarım öldü, Roma Octavian ile Marcus Antonius arasında bölündü. Doğu kısmını yöneten bu yabancı (Marcus) bir gün ziyaretime geldi. Ölümsüz aşkımız başladı. Octavius’a savaş açtık ancak başarı ile sonuçlanamadı. Önce Marcus’um öldü sonra da ben intihar ettim. Ben kendi dilinden başka İbraniceyi, Arapçayı, Farsçayı, Ermeniceyi, Habeşçeyi, ve Somali dillerinin yanı sıra matematik, felsefe ve astronomiyi de bilen bir Mısır kraliçesi, iki cesur adamın aşkı, çocuklarımın annesiyim. Ben güzelliği dillere destan, aklı ile herkesin gıpta ile baktığı Kleopatra!*

İşte size Kleopatra’nın dilinden kendi hikâyesi. Rivayete göre Kleopatra kişisel bakımına da çok önem verirmiş. Yaptığı bakımlardan bir kısmını sizlerle paylaşmak isteriz**:

  • Süt banyosu: Kleopatra deyince akla gelen bakımlardan biri süt banyosu. Banyodaki özel karışımda badem yağı, bal ve süt vardır.
  • Üzüm bakımı: Ezilen yeşil üzümler bal ile karıştırılıp yüze uygulanır, 15 dakika kadar sonra durulanır.
  • Deniz tuzu: Kusursuz cildinin sırrı olarak da kabul edilen bu uygulamada hazırlanan tuz ve krem karışımı ile vücudunun her tarafını ovarmış. Kil, bal, limon/sirke ile süt kremasından yapılan kil maskesini yüzüne uygular güzelliğine güzellik katarmış.
  • Elma sirkesi: Kleopatra elma sirkesini tonik olarak kullanırmış. Bilindiği gibi sirke kan dolaşımını hızlandırır ve cildin pH değerini korur.
  • Kına ve Kırmızı Hardal: Kleopatra tırnak cilası olarak kına, ruj olarak da kırmızı hardal kullanırmış.
  • Kokulu yağlar: Gül, selvi, neroli ve myrrh gibi esansiyel yağlar Kleopatra’nın en çok tercih ettiği parfümler arasındaymış.
  • Yulaf ezmesi: Kleopatra cildini temizlemek için yulaf ezmesi kullanırmış.
  • Bal: Saçın düzleşmesi için bal ve hint yağı karışımını kullanırmış böylelikle kuru ve hasar görmüş saçın onarımı da gerçekleşirmiş.

Güçlü duruşu, zekâsı, ilmi, stratejik manevra kabiliyeti… ama hafızalarda kalan Kleopatra’nın o gizemli güzelliği olmuştur. Kleopatra’nın güzelliğinden ilham aldık, size %99,5 saflık oranına sahip peptidlerden oluşan, mucizevî bir iksir ürettik.  Diğer mezoterapi ürünleri ile tedavi süresi 7 seansa kadar çıkıyorken Kleopatra iksiri ile bu süre ortalama sadece 3 seanstır.

Kleopatra Gençlik İksiri ile içinizdeki güzelliği dışınıza taşıyın ve bakışların odak noktası olun.

Bir sonra ki yazımızda Kleopatra Gençlik İksiri hakkında teknik bilgileri paylaşacağım.

 

                                                                                                  Dr. Fatma E. Arıkan

 

Not (1): (*) BBC, History ve The Manila Times gibi çeşitli sitelerden yararlanılarak yazılmıştır.

             (**) www.curioushistory.com, www.alternativedaily.com gibi çeşitli sitelerden yararlanılarak yazılmıştır.

Not (2): Burada verilen bilgiler bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir hukuki bağlayıcılığı yoktur.